به سیستم های مدیریت محتوا، CMS که مخفف Content Management Systems می باشد نیز گفته می شود. این سیستم برای ایجاد و مدیریت محتوای دیجیتال وب استفاده می شود. اکثر فروشندگان CMS راه حل های یکپارچه ای ارائه می دهند که به برنامه نویسان اجازه می دهد قالب های وب را طراحی و سفارشی کنند و یک گردش کار منتشر کنند.

می توانید از این سیستم برای ایجاد صفحات وب، ایجاد و توزیع نسخه ها و رسانه ها و مدیریت وب سایت ها استفاده کنید. برنامه های منبع باز و پولی هم در بازار وجود دارد. هر دو نوع دارای نرم افزار، ماژول، افزونه، ابزارک و غیره می باشند. برنامه های افزودنی و تم هایی را ارائه می دهد که عناصر مختلفی را اضافه می کنند. در این مقاله بهترین سیستم های مدیریت محتوا که توسط متخصصان SaaS یا نرم افزار به عنوان سرویس (یک مدل توزیع نرم افزار است) انتخاب شده اند، لیست شده است.

1. HubSpot

سیستم های مدیریت محتوا (HubSpot)
سیستم های مدیریت محتوا (HubSpot)

HubSpot یک بسته بازاریابی است که ویژگی های لازم برای ایجاد مطالب قانع کننده را به بازاریاب ها ارائه می دهد و سریعاً به مخاطبان مورد نیاز خود تحویل می دهد. این نرم افزار همچنین به شرکتها کمک می کند تا لیست های مخاطب خود را تقویت کنند، معیارهای ایمیل را مستقیماً در راه حل بدون ادغام و صادرات داده ها ادغام کنند و ایمیل های خود را برای شخصی سازی بیشتر و تحویل کارآمد تقسیم کنند.

HubSpot دسترسی به یک پلت فرم بازاریابی کامل قیف را فراهم می کند که به کاربران امکان می دهد ایمیل های مؤثر و مرتبط با بقیه ابزارها و برنامه های بازاریابی خود ایجاد و ارسال کنند. کاربران می توانند براساس عضویت در لیست یا تغییر در داده های زمینه گفتگو، لیست های پستی استاتیک و هوشمند ایجاد کنند که به طور خودکار به روز می شوند. شما می توانید از ویژگی های سیستم برای ایجاد و ارسال ایمیل های مناسب و متناسب بدون تخصص IT استفاده کنید. یا می توانید یکی از قالب هایی که این نرم افزار ارائه می دهد را انتخاب کنید. همچنین می توانید برای ارزیابی موفقیت کمپین های ایمیل خود از آنالیتیک یکپارچه استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: طراحی سایت

2. WordPress

سیستم های مدیریت محتوا (WordPress)
سیستم های مدیریت محتوا (WordPress)

کارشناسان نرم افزار تمام برنامه های پیشرو CMS را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند و وردپرس را به عنوان رهبر دسته برای عملکرد عالی با ویژگی های کلیدی و خدمات و پشتیبانی چشمگیر مشتری انتخاب کردند. فروشنده بسته هایی با قیمت مناسب را برای نیازهای هر دو شرکت کوچک و بزرگ ارائه می دهد.

WordPress به عنوان یک نرم افزار ساده وبلاگ نویسی آغاز شد، اما با استفاده از هزاران مضمون، ابزارک و افزونه به یک CMS کاملاً کاربردی تبدیل شد. تمام آنچه شما نیاز دارید که کاربر WordPress شوید، یک آدرس ایمیل است که فروشنده آدرس WordPress.com خود را ارسال می کند. در CMS می توانید اسکریپت نرم افزار را بارگیری و نصب کرده و به راحتی وبلاگ / وب سایت خود را ایجاد کنید. پس از آن شما باید میزبان وب سایت خود بر روی سرور میزبانی وب باشید که در آن می توانید از WordPress.com استفاده کنید تا به شما امکان دهد میزبان وبلاگ جدید خود به صورت رایگان باشید.

3. Drupal

سیستم های مدیریت محتوا (Drupal)
سیستم های مدیریت محتوا (Drupal)

دروپال یک CMS است که برای استفاده به عنوان یک محیط اجتماعی در اینترنت بهینه شده است. به طور خلاصه، این سیستمی است که بخش های مهمی از CMS، وبلاگ ها و سیستم عامل های تجارت الکترونیکی، ویکی ها و انجمن ها را به خود اختصاص می دهد تا یک راه حل مدولار یکپارچه ایجاد کند که می تواند برای تجارت الکترونیکی، نشر و ارتباطات استفاده شود.

دروپال یک سیستم CMS با منبع باز است که برای تأمین رایگان بسیاری از وب سایت ها و برنامه ها به صورت رایگان استفاده می شود. بسیاری از انجمن های مختلف کاربر بطور فعال توسعه نرم افزار را پیاده سازی، توسعه و پشتیبانی می کنند. دروپال امکان مدیریت منوی پیشرفته و مدیریت کاربر را ارائه می دهد. کاربران می توانند از این ویژگی ها در وب سایت های ساده، پیچیده، وبلاگ ها، صفحات شبکه های اجتماعی و غیره استفاده کنند. شما می توانید از این سیستم مدیریت محتوا برای ایجاد و مدیریت طیف وسیعی از انواع محتوا از جمله آمار وبلاگ، متون، نظرسنجی ها، فیلم ها و موارد دیگر استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: سئو سایت

4. Acquia

سیستم های مدیریت محتوا (Acquia)
سیستم های مدیریت محتوا (Acquia)

Acquia یکی از بهترین راه حل های سیستم مدیریت محتوا در لیست ما است. این CMS فوق العاده برای تجارت، فعالیت در شبکات اجتماعی و تولید و مدیریت محتوا طراحی شده است. این cms یک بستر مبتنی بر ابر را فراهم می کند که می توانید تجربه دیجیتالی را برای مشتریان خود ایجاد و بهینه کنید. شرکت ها از Acquia برای ایجاد پایه های دیجیتال جامد برای ارائه تجربه های مشتری با کیفیت بالا استفاده می کنند. فروشنده به جای SaaS ، Platform را به عنوان سرویس (PaaS) ارائه می دهد. به طور خلاصه، Acquia یک نرم افزار منبع باز تجاری است که تجربه ای با محتوای خوب را ارائه می دهد.

Acquia به منظور ارائه یک ابر باز مقیاس پذیر و ایمن طراحی شده است. فروشندگان تجاری و بازاریابان می توانند از این نرم افزار برای کنترل تحویل تجربیات شخصی استفاده کنند. رهبران و توسعه دهندگان فنی می توانند از این سیستم برای ایجاد سریع برنامه های پیچیده استفاده کرده و قابلیت اطمینان و امنیت را فراهم آورند. مدیران محتوا و مارک های تجاری می توانند از این راه حل برای ارائه یک برند یکپارچه، تجارت و تجربه اجتماعی در انواع دستگاه ها و جغرافیا استفاده کنند.

5. Joomla

سیستم های مدیریت محتوا (Joomla)
سیستم های مدیریت محتوا (Joomla)

جوملا یک CMS منبع باز و محبوب است که به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد. می توانید از این cms برای ردیابی و کنترل کیفیت انواع مطالب منتشر شده در وب سایت خود استفاده کنید. می توان آن را با کتابخانه ای که کتاب ها را ذخیره و ردیابی می کند، مقایسه کرد. این سیستم مدیریت محتوا رابط کاربری را حتی برای افراد تازه کار ساده می کند.

متن، فیلم، موسیقی، تصاویر و غیره. می توانید از آن برای ایجاد و مدیریت محتوا استفاده کنید. برای استفاده از جوملا نیازی به مهارت های فنی یا دانش مدیریت محتوا ندارید. می توانید تمام مطالب خود را با یک کلیک ویرایش و مدیریت کنید. جوملا برای تقویت وب سایت ها از هر شکل و اندازه استفاده می شود. از نظر پیچیدگی، جوملا بین وردپرس ساده و دروپال پیشرفته نهفته است.

بیشتر بخوانید: برنامه نویسی

6. Sitecore

سیستم های مدیریت محتوا (Sitecore)
سیستم های مدیریت محتوا (Sitecore)

Sitecore یک CMS است که مدیریت تجربه مشتری را در اختیار دارد. این نرم افزار شما را قادر می سازد تجربه کلی مشتری را در برنامه ها و وب سایت های خود مدیریت کنید. ویژگی هایی را ارائه می دهد که به شما در تجزیه و تحلیل روابط کلی مصرف کننده با محتوای خود کمک می کند. بهترین بخش این است که این سیستم می تواند انواع محتوا را مدیریت کند و به شما امکان می دهد تجربه ای را که به مشتریان خود ارائه می دهید کنترل کنید.

طراح و صاحب جوملا معتقد است که سیستم مدیریت وب سایت برای تجربیات مداوم دیجیتال مهم است. بنابراین، این پلت فرم یک تجربه وب منحصر به فرد را برای هر فرد فراهم می کند. Sitecore با استراتژی ها و تجربیات محتوای آنلاین در هر دستگاه مرتبط است و توسط یک CMS وب قوی پشتیبانی می شود. این cms به شما کمک می کند تجربیات جذابی در وب ایجاد کنید و محتوا را با بهترین قالب نمایش دهید تا متناسب با دستگاه های کاربر باشد.

بیشتر بخوانید: بازاریابی اینترنتی

7. Box

سیستم های مدیریت محتوا (Box)
سیستم های مدیریت محتوا (Box)

Box یک سرویس به اشتراک گذاری فایل است که همکاری ایمن را از هر دستگاه امکان پذیر می کند. شما می توانید از این سیستم برای مدیریت و به اشتراک گذاری فایلها در شرکت خود استفاده کنید. این نرم افزار توسط بیش از 50،000 شرکت در سراسر جهان استفاده می شود، از جمله مارک های برتر مانند Pandora ، GE ، Boston Scientific ، Gap و Nationwide.

شما می توانید از Box استفاده کنید تا به راحتی و  به آسانی هر نوع محتوایی را با سایر کاربران به راحتی ایجاد، ویرایش و بررسی کنید. طراح و صاحب باکس، امنیت فایلهای ذخیره شده را با امکاناتی مانند مجوزهای تفصیلی، امنیت تلفن همراه، رمزگذاری با مدیریت مشتری و گزارش فعالیتها فراهم می کند. علاوه بر این، کاربران می توانند از سیاست های حفظ داده، سیاست های قانونی و درخواست های کشف الکترونیکی پیروی کنند. باکس همچنین به شرکت شما کمک می کند تا تجارت جهانی و الزامات قانونی را برآورده سازد.

نتیجه گیری نهایی

در بالا 7 سیستم مدیریت محتوا از میان ده ها cms را برای شما بررسی کردیم و توضیحاتی درمورد هر کدام برای شما ارائه کردیم. اما شاید بخواهید بدانید که کدام cms برای طراحی سایت شما انتخاب خوبی می تواند باشد. ما در شرکت طراحان وب تبریز که بزرگترین شرکت فعال در حوزه IT شمالغرب کشور می باشد، باتوجه به تجربه چندین ساله خود در زمینه طراحی انواع سایت های شخصی، شرکتی، سازمانی، خبری و فروشگاهی، سیستم مدیریت محتوای وردپرس را به شما پیشنهاد می کنیم.

سیستم مدیریت محتوای وردپرس بیش از یک دهه است که آغاز به فعالیت کرده و در طول این سال‌ها وردپرس از یک سیستم بسیار ساده برای ساخت وبلاگ به یک CMS و پلتفرم قدرتمند تبدیل شده که امکان ساخت هر نوع سایت را به شما خواهد داد. در مقایسه با یک سیستم اختصاصی که محدود به چند تیم برنامه نویسی و طراح که شاید در بهترین حالت شامل ده نفر باشند در وردپرس شما با یک تیم در گستره جهانی روبه‌رو هستید که مدام در حال به‌روزرسانی، تولید محتوای آموزشی، تولید قالب و افزونه وردپرس هستند. هر زمان که نیاز به افزودن قابلیت یا رفع اشکال باشید در کوتاه‌ترین زمان ممکن می‌توانید با جستجو در پایگاه‌های دانش مشکل خود را برطرف کنید. در سخت‌ترین شرایط اگر راهکاری نیافتید می‌توانید به صورت مستقیم از متخصصان وردپرس کمک بگیرید و مشکلتان را برطرف کنید که چنین موردی به ندرت رخ خواهد داد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.