اطلاعات مفید در مورد SEO موبایل

تلفن های همراه به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره ما تبدیل شده اند و SEO موبایل تاثیر فراوانی در پیشرفت شما دارد. هر زمان که نیاز به یافتن هر سؤالی دارید که جواب آن را نمی دانید یا میخواهید اطلاعات بیشتری در مورد یک موضوع خاص کسب کنید ، تلفن خود را بیرون می آورید ، مرورگر خود را باز کرده و یک جستجوی سریع انجام می دهید.

تحقیقات گوگل نشان داده است كه جستجوكنندگان تلفن همراه قصد خریدار بالاتری دارند – این به این معنی است كه کاربرانی كه با تلفن همراه جستجو می كنند ، نسبت به کاربرانی كه در یك دسكتاپ جستجو می كنند ، بسیار بیشتر از آنها خرید می كنند.

اگر می خواهید آن جستجوهای تلفن همراه را به مشتری تبدیل کنید ، باید هنگام جستجو کاربران تلفن همراه مطمئن شوید که سایت شما قابل مشاهده است.

در گذشته سایت های ساخته شده در گوگل به همان شکلی که در دسکتاب نمایش داده میشد در موبایل هم به همان شکل بود 

اکنون ، گوگل به یک فهرست موبایل اول تغییر یافته است ، به این معنی که گوگل نسخه های موبایل وب سایت ها را نمایش میدهد . وقتی در لپ تاپ یا دسک تاپ جستجو می کنید ، نتایج بر اساس شاخص تلفن همراه Google است.

به همین دلیل SEO موبایل به یک استراتژی اساسی برای موفقیت مداوم تبدیل شده است. در این راهنما می فهمید که چگونه با استفاده از جنبه های مهم سئو ,  SEO موبایل خود را ، از UX گرفته تا ویژگی های فنی و سرعت سایت ، اصلاح کنید.

1. شباهت ها و تفاوت های  SEO موبایل در مقابل سئو دسکتاپ

عغالر - ۷ راهنمای قطعی SEO موبایل

SEO موبایل و سئو دسکتاپ رویکردهای مشابهی دارند و اهداف آنها معمولاً یکسان هستند. اگر محتوا و مطالب مفیدی در رابطه با کلمه کلیدی ندارید ، پیشرفتی نخواهید کرد, محتوا برای هر دو نوع تمرکز اصلی است.

تجربه کاربری در هر دو نوع SEO نیز مهم است – شما باید مطمئن باشید که کاربران می توانند به راحتی محتوای شما را جستجو کنند و آنچه را که لازم دارند سریع پیدا کنند.

SEO موبایل ، به نوبه خود ، معمولاً بر جستجوی محلی تمرکز دارد ، زیرا جستجوهای سیار ذاتاً محلی هستند. Google موقعیت مکانی مشتریان شما را هنگام جستجو می داند و با دستگاه های تلفن همراه ، شما در تلاش هستید تا در زمان مناسب به آنها برسید.

2. سایت رسپانسیو و محتوای آن

سیبز - ۷ راهنمای قطعی SEO موبایلنوع سایت تلفن همراه شما دارای اهمیت است. گوگل یک سایت رسپانسیو را توصیه می کند – و این قطعاً بهترین راه برای پیشرفت است.

یک سایت رسپانسیو بدین معنی است که کد به گونه ای نوشته شده است که ساختار سایت روان باشد.

اما هنوز هم ، همه افراد صفحات خود را برای کاربران دسکتاپ طراحی می کنند – خواه در مورد چیدمان ، گرافیک ، فیلم یا ایجاد محتوا صحبت کنیم – و هیچ تصوری در مورد ظاهر صفحه در صفحه گوشی های هوشمند ایجاد نمی شود.

 اول به SEO موبایل فکر کنید!

هنگام طراحی محتوا برای سایت خود ، باید اطمینان حاصل کنید که در صفحه های موبایل خوب به نظر می رسد.

Google Analytics خود را بررسی کنید – تقریباً در هر سایت تلفن همراه (حداکثر 80٪) نسبت به دسک تاپ ترافیک بیشتری دریافت می کند. این بدان معنی است که بیشترین تبدیل های شما در یک دستگاه تلفن همراه اتفاق می افتد.

3. جنبه های فنی SEO موبایل

حال بیایید نگاهی به جنبه های فنی SEO موبایل بپردازیم.

هنگامی که عناصر SEO را در یک صفحه بهینه می کنید ، باید همانطور که می خواهید SEO استاندارد را در سایت دسک تاپ خود انجام دهید ، از برچسب های عنوان ، عنوان های H1 ، محتوای ، متن alt ، URL ها و توضیحات متا استفاده کنید.

هعا - ۷ راهنمای قطعی SEO موبایلبه برچسب های عنوان و توضیحات متا توجه ویژه ای داشته باشید.

صفحات نتایج جستجوی تلفن همراه اطلاعاتی را به عنوان SERP های دسک تاپ نمایش نمی دهند ، بنابراین عناوین و توضیحات شما کوتاه تر می شوند.

از مهارت های بازاریابی برای نوشتن عناوین و توضیحات کوتاه تر ، قانع کننده تر استفاده کنید 

بسیار مهم است که شما CSS یا JavaScript را مسدود نکنید. دستگاههای قدیمی از CSS یا JavaScript پشتیبانی نمی کردند ، بنابراین طبیعی است که آنها را مسدود کنیم – کد کمتر سرعت بار سریعتر را تضمین می کرد.

 اگر در سایت شما CSS و JavaScript مسدود شده اند ، Google نمی تواند ببیند صفحه شما در واقع چگونه است ، بنابراین ممکن است مشکلات دید را تجربه کنید. اطمینان حاصل کنید که هیچ مشکلی در سایت تلفن همراه خود ندارید


بیشتر بخوانید >> آمارنگاری رسانه های اجتماعی برای بازاریابان در ۲۰۲۰


مطمئن شوید که از نشانه گذاری طرحواره استفاده می کنید. به هر حال شما باید از طرحواره استفاده کنید ، اما وقتی اندازه صفحه های موبایل را در نظر می گیرید مهمتر است.

و در آخر اینکه ، هرگز ، هرگز از Flash در وب سایت خود استفاده نکنید! اگر می خواهید سایت شما دارای انیمیشن یا جلوه های ویژه باشد ، به جای آن از HTML5 استفاده کنید.

4. تجربه کاربری

جستجو در دستگاه تلفن همراه راحت تر است ، اما به دلیل همین عامل راحتی ، تجربه کاربر برای موفقیت شما بسیار مهم است.

بنابراین اجازه دهید در مورد چیزهایی که باید بهینه سازی کنید تا کاربران شما راضی شوند ، صحبت کنیم.

یکی از مهمترین موارد UX در سایت های تلفن همراه ، اندازه کلیک است. خواه یک دکمه منو باشد یا یک عنصر قابل کلیک ، باید اطمینان حاصل کنید که منطقه قابل کلیک به اندازه کافی بزرگ برای ضربه های انگشت است.

هعغال - ۷ راهنمای قطعی SEO موبایل

در همان خط ، به فاصله بین کلیک توجه کنید. اگر مناطق قابل کلیک شما خیلی نزدیک به هم باشند ، کاربران وقتی نتوانند روی آنچه را که می خواهند کلیک کنند کلیک کنند ناامید می شوند.

اطمینان حاصل کنید که شماره تلفن شما به راحتی قابل مشاهده است و با کلیک روی لینک تماس کد گذاری شده است. خیلی اوقات ، سایتهایی را می بینیم که شماره تلفنی غیرقابل چاپ دارند. بنابراین کارها را برای آنها آسان کنید – کلیک کنند و لینک تماس بگیرند.

اگر کاربران در سایت شما خواسته خود را پیدا نکنند و یا یافتن خواسته شان سخت باشد سایت شما را ترک خواهند کرد

اما مهمتر از همه صفحه کلید است که برای فرم های خود استفاده می کنید. چندین صفحه کلید تلفن همراه در دسترس است ، و اتصال صفحه کلید مناسب به هر فیلد مهم است. این یک تغییر ساده کد است که به شدت بر تعداد تکمیل فرمهایی که در موبایل مشاهده خواهید کرد تأثیر می گذارد.

سعی نکنید با استفاده از یک فونت کوچکتر ، محتوای بیشتری را در صفحه کوچکتر جا دهید – در واقع ، به احتمال زیاد شما باید برعکس آن را انجام دهید. خواندن آن را آسان کنید با این کار کاربران شما خوشحال خواهند شد.

اطمینان حاصل کنید که اندازه های مختلف تصویر را در تلفن همراه ارائه می دهید. یک تصویر تمام صفحه در یک دسک تاپ بسیار بزرگتر از یک تصویر تمام صفحه بر روی دستگاه تلفن همراه است ، بنابراین از کد وب سایت خود برای ارائه تصاویر مختلف بر اساس اندازه صفحه نمایش استفاده کنید.

تصاویر عظیمی را که نیازی به آن ندارید بارگیری نکنید. اگر نمایش اسلاید دارید ، برای آن از تصاویر مخصوص تلفن همراه استفاده کنید ، مطمئن شوید که در صفحه دستگاه تلفن همراه جای گرفته اند.

5- سرعت سایت موبایل

یبس - ۷ راهنمای قطعی SEO موبایل

سرعت بارگذاری صفحه یک عامل رتبه بندی گوگل است – و از آنجایی که از الگوریتم همراه اول استفاده می کند ، می دانیم که سرعت بارگذاری موبایل مهم است.

این مهم است ، اما توجه داشته باشید که سرعت بارگذاری صفحه شما در صورتی که در محدوده پایین قرار داشته باشید ، فقط در رتبه بندی شما تأثیر می گذارد.

سایتهای بسیار آهسته جریمه می شوند – اما وقتی سایتی در عرض چند ثانیه بارگیری شود ، به شما کمک می کند تا رتبه بهتری کسب کنید. این به شما کمک می کند تا مشتریان بیشتری کسب کنید.

وقتی در حال مرور سایت های تلفن خود هستید ، هیچ چیز بدتر از رفتن به سایتی نیست که به آرامی بارگیری شود در این صورت ، کاربران شما به جای شما به سایت رقبای شما می روند.

اکنون ، ما قصد داریم هشت نکته را با شما در میان بگذاریم که به سایت شما کمک می کند تا از نظر سرعت بارگذاری صفحه ،پیشرفت کنید:

  • میزبانی با کیفیت پیدا کنید. زمان پاسخگویی سرور تأثیر گسترده ای در سرعت بارگیری صفحه شما دارد ، بنابراین سایت خود را روی میزبانی قرار دهید که برای عملکرد سریع بهینه باشد. ما دیده ایم که سایت های وردپرس به هاست بهتر منتقل می شوند و زمان بارگذاری بلافاصله نصف آن کاهش می یابد.
  • مراقب افزونه های سایت خود باشید. فقط چند افزونه خصوصاً چت و رسانه های اجتماعی طول می کشد تا سایت شما به شدت کاهش یابد. در صورت وجود ، سعی کنید از آنها استفاده نکنید و سرعت سایت خود را آزمایش کنید.
  •  آنچه را که کاربران ابتدا مشاهده می کنند بارگیری کنید.

بیشتر بخوانید >>‌ سیستم های مدیریت محتوا


  • تصاویر خود را قبل از بارگذاری آنها بهینه کنید. یک پرونده PNG با حجم 3 مگابایت می تواند به یک تصویر JPG با حجم 210 کیلوبایت تبدیل شود که به همان اندازه در صفحه نمایش کاربران شما ظاهر می شود. تصور کنید که اگر بتوانید این کار را برای هر تصویر انجام دهید ، سایت شما چقدر سریعتر خواهد بود. استفاده از کد ریسپانسیو برای ارائه اندازه مناسب تصویر برای استفاده از صفحه برای مشاهده محتوای شما ، مهم است.
  • در تغییر مسیرها دقت کنید. ریدایرکت بیش از حد می تواند سرعت سایت شما را بیشتر کند – فقط در صورت ضروری بودن از آنها استفاده کنید.
  • کد سایت خود را بهینه کنید. اطمینان حاصل کنید که HTML ، CSS و Javascript پاک هستند. برای فشرده سازی فایل ها و کاهش اندازه پرونده ، کد را به حداقل برسانید.
  • از حافظه پنهان سایت استفاده کنید. اگر با ذخیره سازی ناآشنا هستید ، مرورگر را تنظیم میکنید که اساساً سایت را در پیکربندی نهایی خود به خاطر آورد. به این ترتیب ، به راحتی می توانید صفحه را بدون نیاز به بارگذاری HTML نمایش داده ، CSS را اعمال کنید ، تصاویر را بارگیری کنید و سپس جاوا اسکریپت را ببندید.
  • از CDN استفاده کنید. CDN مخفف Content Delivery Network است و این مجموعه ای از مکانهای متفاوت جغرافیایی است که به محتوای شما خدمت می کند. وقتی یک صفحه درخواست می شود ، دارایی های آن توسط سرور CDN که به محل کاربر نزدیکتر است ، ارائه می شود.

6. AMP و برنامه ها

ما نمی توانیم بدون ذکر AMP و PWA در مورد سرعت صفحه موبایل صحبت کنیم ، که دو گزینه جایگزین برای ارائه بارگذاری سریعترمحتوا  برای کاربران شما هستند.

ث - ۷ راهنمای قطعی SEO موبایل

AMP با یک زبان برنامه نویسی ویژه ایجاد شده است که مبتنی بر نسخه ای از HTML و CSS است که تقریباً فوراً بارگذاری می شود.

AMP بیشتر در سایتهای خبری استفاده میشود و برای بسیاری از مشاغل معنایی نخواهد داشت ، زیرا این صفحات به نظر نمی رسد به عنوان صفحات کاملاً طراحی شده جذاب باشند. حتی بدتر اینکه ، صفحات AMP در سرورهای Google ذخیره می شوند و داده های تحلیلی محدودی به دست می آورید.

اگر به دنبال یک تجربه کاربری سریع و کارآمد هستید ، برنامه ها گزینه دیگری هستند. برنامه های بومی به شما امکان می دهند کارهایی را انجام دهید که در یک وب سایت امکان پذیر نیست.

هرچند کمی مانع برای ورود وجود دارد – در صورتی که مشتریان آن را بارگیری نکنند ، هیچ برنامه ای  وجود ندارد. شما همچنین باید این برنامه را تأیید کنید که توسط App Store یا Google Play انجام شود.

یک برنامه وب مترقی یا PWA بهترین های هر دو جهان را به شما می دهد. PWA ترکیبی بین وب سایت تلفن همراه و برنامه است. شما می توانید بدون مراجعه به فروشگاه App (یا نگرانی در مورد تأیید فروشگاه App) آن را مستقیماً از مرورگر خود بارگیری کنید.به نظر می رسد یک برنامه در تلفن کاربر است ، اما اساساً مانند یک وب سایت تلفن همراه عمل می کند. PWA ها بسیار سریع هستند. با تشکر از ذخیره داده ، هنگامی که PWA یک بار استفاده شده است ، کاربران می توانند برنامه را حتی بدون حضور در شبکه بارگیری و استفاده کنند. 

حتی یک ترکیب کوچکتر و جدیدتر از PWA و AMP وجود دارد که معمولاً به آن PWAMP گفته می شود ، که برنامه های وب مترقی هستند که در صفحات AMP ساخته شده اند.

۴ق - ۷ راهنمای قطعی SEO موبایلبنابراین ،  باید از کدام یک از گزینه ها استفاده کرد؟ هر کسب و کار متفاوت است ، بنابراین هیچ پاسخ درست یا غلطی وجود ندارد.همچنین بستگی به مشتریان و مخاطبان شما ، نحوه یافتن کاربران و نحوه ارتباط آنها پس از پیدا کردن شما دارد.

7. بهینه سازی محلی

جستجوی موبایل ذاتاً محلی است. Google می داند که شما از یک دستگاه تلفن همراه در حال جستجو هستید و اگر این جستجو ارتباطی با مشاغل محلی داشته باشد ، می تواند نتایج محلی را نشان دهد.

یک مطالعه Google نشان داد که 76٪ از کاربرانی که به دنبال چیزی در این نزدیکی بودند در طی 24 ساعت جستجو از یک شغل مرتبط بازدید کردند.

حتی بهتر ، 28٪ از این بازدیدها منجر به فروش شد. اگر قبلاً آن را نشنیده اید ، SEO موبایل محلی بهترین دوست شما خواهد بود.

شما باید مطمئن باشید که محتوای شما بومی سازی شده است – باید محلی را رفرنس کنید ، و باید در محتوای خود نام شهر خود را نیز ذکر کنید.

نام شهر را وارد نکنید ، از آن به صورت مکالمه یاد کنید. نوشتن پست های وبلاگ با محوریت محلی نیز مفید است – این امکان را به شما می دهد تا درباره اطلاعات خاصی درباره منطقه محلی صحبت کنید.

همچنین باید اطمینان داشته باشید که اطلاعات NAP شما در هر صفحه از سایت شما نمایش داده می شود. NAP مخفف نام ، آدرس و شماره تلفن است. 

اطلاعات NAP شما باید با طرح کسب و کار محلی مشخص شود – نوعی کدی که به Google نشان می دهید یک تجارت محلی هستید.

همچنین هنگام بهینه سازی عناصر مهم SEO در صفحات خود باید از روشهای بهینه سازی محلی نیز استفاده کنید.

موقعیت مکانی خود را در برچسب عنوان ، H1 و متن  alt خود وارد کنید. فقط آن را به آخر اضافه نکنید – سعی کنید آن را بین گفتگو بنویسید.

اکثر سیستم عامل های وب سایت به شما امکان می دهند URL های خود را سفارشی کنید ، بنابراین کلمات کلیدی مکان خود را در URL های خود و در هر کجا امکان پذیر بود قرار دهید

فق - ۷ راهنمای قطعی SEO موبایلدر آخر ، کلمه کلیدی موقعیت مکانی خود را در توضیحات متا وارد کنید. این امر به شما در رتبه بندی کمک نمی کند ، اما از آنجا که وقتی در نتیجه جستجو قرار می گیرید ، زیر پیوند آبی شما ظاهر می شود ، مفید است که اطلاعات مکان را درج کنید تا احتمال یک کلیک را افزایش دهید.

همچنین می خواهید استراتژی ساخت پیوند خود را تغییر داده و هدف گذاری پیوندها از مشاغل محلی را شروع کنید. ارزش الگوریتم محلی Google پیوندهایی از مشاغل محلی دارد ، حتی اگر معیارهای اقتدار پایین تر از آنچه که قبلاً می دیدید باشند.

لازم است مطمئن شوید که در Google سایت شما کاملاً بهینه شده است. این یک رابط مستقیم با Google است که به شما امکان می دهد جزئیات خاصی درباره شغل خود ارائه دهید ، و این اولین چیزی است که مشتریان هنگام جستجوی شغل خود مشاهده می کنند.

استناد برای الگوریتم محلی نیز مهم است. نقل قولها از اطلاعات NAP شما در وب سایت های دیگر است. در واقع ، آنها لیست های فهرست شما هستند.

آنها یک سیگنال بنیادی محلی هستند و Google انتظار دارد هر بار که اطلاعات شما را در سایت دیگری مشاهده می کند ، همان NAP را که ذکر شده است ، ببیند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.