سئو سایت

SEO مخفف عبارت Search Engine Optimization به انگلیسی است. این به معنی “بهینه سازی موتور جستجو” یا به اختصار سئو می باشد. برای افرادی که اطلاعات زیادی در مورد موتورهای جستجو ندارند، این کلمات معنی و اهمیت زیادی ندارند اما در واقعیت آن ها برای شرکت ها و موسساتی که در صنعت خدمات مشغول به کار هستند حتی از وب سایتی که برای ارائه خدمات به کاربران و مشتریان طراحی شده است نیز اهمیت بیشتری دارد. پس چرا؟ برای فهمیدن دلیل این کار لطفا در ادامه همراه ما باشید.

اهمیت سئو

اهمیت SEO به این دلیل است که باعث می شود صفحات یک سایت وخواندن آنها برای بازدیدکنندگان بسیار ساده شود. همچنین باعث می شود بازدیدکنندگان به جای سرگردان شدن در انواع و اقسام موضوعات و اطلاعات، دقیقا همان اطلاعات لازمی که به دنبالش هستند را پیدا کنند. در حقیقت هر وب سایتی در آغاز باید از یک نقطه ای شروع به فعالیت کند و ممکن است در ابتدا ترافیک بر روی آن بسیار کم باشد یا اصلا وجود نداشته باشد. بدون داشتن ترافیک، سایت شما موفق نخواهد بود و در این صورت فقط وقت خود را هدر می دهید و اگر می خواهید افراد از سایت تان دیدن کنند، سئو کلید حل این مشکل بوده و به جرات می توان گفت عامل مهم موفقیت شماست.

سئو سایت

سئو سایت

چگونه سایت خود را سئو کنیم؟

سئو سایت روش های زیادی دارد و دارای فرایند پیچیده ای است و هدف ما در اینجا راهنمایی کاربران است تا بدانند برای بهینه سازی وب سایت خود از کجا و چگونه باید شروع کنند. در زیر 3 عامل مهم را برایتان آورده ایم که ارتباط تنگاتنگی با یکدیگر دارند.

BACK-End  SEO

SEO back-end به کارهایی گفته می شود که مربوط به کد نویسی و برنامه نویسی هر آن چیزی است که کاربر آن را مشاهده نمیکند و مربوط به کارهای پشت صحنه وب سایت است.

canonical tag

نسخه ای از یو آر ال یک صفحه است که ما می خواهیم توسط موتورهای جستجو ایندکس شود.

کانونی کردن صفحات داخلی

صفحه هر محصول سایت نبایست از طریق چند URL مختلف قابل دسترسی باشد و دقت داشته باشید که کاربران با کلیک بر روی این آدرس ها نبایست با صفحه 404 مواجه گردند.

سئو سایت

سئو سایت

Front-End SEO

Front-End SEO کاری است که در صفحه ای انجام می شود که کاربر در آن تعامل دارد. 

CSS and Tables

وب سایت ها برای بهبود نمایش اجزای سایت بهتر است به جای ساختار جدولی از CSS استفاده کنند.

Fonts

تا آنجا که امکان دارد از فونت های سیستمی و فونت امن وب (فونتهایی که در سیستم همه کاربران وجود دارند) استفاده کنید. 

محتوا

محتوا و طراحی میتوانند برای بهبود پیام سایت از طریق بصری و متن با یکدیگر همکاری کنند و متن نوشتاری که استفاده می کنید باید همیشه مرتبط و مفید باشد. 

سرعت سایت

بارگذاری یک وب سایت نبایست بیشتر از چند ثانیه به طول بینجامد زیرا باعث خستگی و در نتیجه ترک وبسایت توسط کاربر میشود.

Off-Page SEO

سئو خارجی در عمل شامل دریافت سیگنال های مثبت از سایت های دیگر به سایت خود می باشد.

Link Building

مجموعه فرآیند هایی که انجام میگیرد تا بک لینک های معتبر از دیگر سایت ها دریافت کنید و تاثیر گذارترین عامل رتبه بندی در بهینه سازی خارجی یا سئو خارجی به شمار می‌رود و از راه های تولید محتوای اختصاصی، خرید بک لینک، رپورتاژ خبری، وبلاگ نویسی، فعالیت در انجمن ها و … بدست می آید.

Social Media

شبکه های اجتماعی می توانند با اشتراک گذاری مطالب سایت شما در آن ها سیگنال های مثبت را روانه سایت شما کنند.و ترافیک برای سایت تان جذب کنند.

Social bookmarking

شبکه‌های اجتماعی که کاربران می‌توانند آدرس صفحاتی که علاقه دارند را ذخیره کنند و با دیگران به اشتراک بگذارند(مانند: reddit.com,scoop.it). این روش می‌تواند در ترافیک ورودی هم تاثیر‌گذار باشد. 

بهینه سازی سایت یا سئو سایت اگر اصولی انجام شود و موارد ذکر شده در بالا هم در آن رعایت شود قطعا نتیجه خواهد داد. البته در بهینه سازی عوامل زیادی وجود دارد که برای اطلاع از آن ها می توانید از سرویس حرفه ای بهینه سازی که شرکت طراحی سایت تبریز ارائه می دهد استفاده نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.