به روز رسانی اسنیپت نتایج جستجو

اصطلاح قطعه (Snippet) یا همان اسنیپت در فناوری اطلاعات دارای معانی مختلفی است. ما در اینجا عمدتاً نگران قطعه گوگل یا SERP (صفحه نتایج موتور جستجو) هستیم. Snippet خلاصه ای کوتاه از محتوای یک وب سایت است که در نتایج جستجوی Google ظاهر می شود. قطعه ها بر اساس اصطلاح جستجو تولید می شوند و به عنوان بخشی از لیست نتایج جستجو ارائه می شوند. بسته به ترتیب موتور جستجو ، یک قطعه میتواند به اسنیپت ثروتمند یا ‘قطعه برجسته ‘ تبدیل شود. غالبا ، google از صفحه Meta Description یا Meta Title صفحه فرود برای نمایش قطعه استفاده می کند. ترتیب قطعه می تواند بر میزان کلیک تأثیر بگذارد.

اهمیت قطعه های جستجو

قطعه جستجو قسمت اصلی جستجوگر اطلاعات است .قطعه جستجوی Google چیزی بیش از توضیحات متا نیست. ‘قطعه’ به عنوان و توضیحات و همچنین سایر اطلاعات مهم در مورد صفحه وب اشاره دارد.

انتخاب صفحه بر اساس اسنیپت آن

فراتر از یک عنوان و توضیحات ، یک قطعه می تواند شامل موارد زیر باشد:

  • تاریخ انتشار صفحه
  • نویسنده صفحه
  • قیمت یک محصول
  • این که آیا یک کالا موجودی نیست یا خیر
  • و غیره

عناوین صفحه باید آنچه را که صفحه ارائه می دهد را توصیف کند ، در حالی که توضیحات خوب خلاصه یک یا دو جمله از مطالب موجود در صفحه است.


بیشتر بخوانید >>  تأییدهای Google بدون بروزرسانی اصلی


اسنیپت یا قطعه ثروتمند چیست؟

اسنیپت ثروتمند (همچنین با عنوان ‘نتایج غنی’ شناخته می شوند) نتایج جستجوی عادی Google با داده های اضافی نمایش داده شده هستند. این داده های اضافی معمولاً از داده های ساختاری یافته شده در HTML صفحه گرفته می شوند. انواع معمول Rich Snippet شامل بررسی ها ، دستور العمل ها و رویدادها است.

چرا قطعه های ثروتمند مهم هستند؟

به طور گسترده در نتایج جستجوی Google این 3 قطعه داده نمایش داده میشود:

  • برچسب عنوان
  • توضیحات متا
  • آدرس اینترنتی

در اینجا مثالی وجود دارد:

۱ - نحوه به روز رسانی اسنیپت نتایج جستجوی شمااین یک قطعه معمولی است.

Snippets Rich یک قطعه معمولی را می گیرد … و به آن اطلاعاتی اضافه می کند.

در اینجا نمونه ای از یک Snippet Rich وجود دارد:

۲ - نحوه به روز رسانی اسنیپت نتایج جستجوی شما

با توجه به اینکه این اطلاعات به مبتدیان اختصاص داده شده است ، آنچه در این مقاله پوشیده شده ممکن است برای SEO کاران مجرب شناخته شده باشد.

اگر تازه وارد SEO هستید ، یا می خواهید دانش خود را در مورد قطعه های جستجو تازه کنید ، در اینجا برای شما توضیح دادیم.

توصیه‌های Google برای نوشتن عناوین و توضیحات

هنگام نوشتن عناوین صفحه ، از اصطلاحات مبهم مانند ‘خانه’ برای صفحه اصلی خودداری کنید. همچنین از عناوین طولانی پرهیز کنید زیرا ممکن است در نتایج جستجو کوتاه شوند

در عناوین از اصطلاحات توصیفی استفاده کنید ، اما تکراری یا بیش از حد مترادف نباشد. با انجام این کار می توانید از نظر گوگل و جستجوگرها ناپسند به نظر برسید.

نوشتن عنوان و توضیحات در سیستم مدیریت محتوا (CMS)استفاده از عناوین منحصر به فرد برای هر صفحه مهم است. بسیاری از سیستم های مدیریت محتوا به شما امکان می دهند تا عنوان صفحه شخصی خود را به صورت دستی وارد کنید.

چگونه Google قطعه های جستجو را ایجاد می کند

اسنیپت هایی که در نتایج جستجو مشاهده می کنید توسط Google تولید می شود. Snippets با هدف تأکید بر محتوای موجود در صفحه ای که به بهترین وجه مربوط به جستجوی خاص کاربر است.

بسته به درخواست جستجوگر ، در همان صفحه می توانید قطعه های مختلف را نشان دهید. Google تلاش می کند عنوان و توضیحی مناسب و مفید را انتخاب کند.

این بدان معناست که ، حتی اگر به طور دستی تمام عناوین و توضیحات خود را بنویسید ، Google ممکن است بسته به پرس و جوئی که کاربر وارد کرده است ، هنوز گزینه دیگری را انتخاب کنید.

توضیحات متا

دو روش برای تأثیرگذاری بر Google ، با یک قطعه وجود دارد: نتایج غنی و برچسب های توضیحات متا.

توصیه های Google: توضیحات متا

گوگل می گوید توضیحات متا خوب خلاصه و  مربوط به یک صفحه خاص است.

Google پیشنهاد می کند برای ترغیب مشتری بالقوه برای بازدید از وب سایت شما ، به توصیف متا به عنوان ‘گام’ توجه کنید. به همین ترتیب ، آنها باید برای هر صفحه متمایز و مرتبط باشند.

از نظر فنی محدودیتی برای مدت زمان توصیف متا وجود ندارد ، اما در صورت لزوم در نتایج جستجو کوتاه می شوند.

برای راهنمایی بیشتر درباره قطعه های جستجو ، فیلم کامل Google را در زیر مشاهده کنید:

 

payin site - نحوه به روز رسانی اسنیپت نتایج جستجوی شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.