اقدامات Google برای ساختار URL صفحات AMP

اخیراً جان مولر گوگل در مورد اقدامات جدید گوگل درباره انتخاب و ساختار URL برای صفحات AMP توضیح داده است . اما قبل ازآن  بهتر است به صورت  کلی بدانیم که AMP چیست ؟

پروژه AMP با هدف ایجاد صفحات وب و آگهی هایی که به طور مداوم ، سریع ، زیبا و با عملکرد بالا در بین دستگاه ها و سیستم عامل های توزیع قرار دارند ، تولید شده است.

AMP با همکاری هزاران نفر از توسعه دهندگان ، ناشران ، وب سایت ها ، شرکت های توزیع و شرکت های فناوری ساخته شده است. تا به امروز بیش از 1.5 میلیارد صفحه AMP ایجاد شده اند و بیش از 100 ارائه دهنده پیشرو در زمینه تجزیه و تحلیل ، تبلیغات و CMS از قالب AMP پشتیبانی می کنند.

اقدامات جدید گوگل

اخیرا مولر در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا Google هنگام مراجعه به صفحات AMP نوع خاصی از ساختار URL را ترجیح می دهد یا خیر؟

جان مولر گوگل درباره انتخاب و ساختار URL برای صفحات AMP توضیح میدهد

و همچنین سؤالی که توسط یک مالک سایت ارائه شده است :

 آیا بهترین روش برای ساختار URL صفحات AMP وجود دارد یا خیر؟

 آیا صفحات AMP خود را به جای زیر دامنه یا پارامترها ، در زیر دامنه root قرار می دهید یا خیر؟

چنین گفت :

اگر از یک زیر دامنه یا یک پوشه در سطح بالایی استفاده می کنید ، می توانید امکان بهتری برای تجزیه و تحلیل در ابزارهای مختلف داشته باشید.

همچنین تنها مورد Google در رابطه با URL های صفحات AMP مربوط به این است كه همه آنها در یك دامنه هستند.


بیشتر بخوانید >> ۷ راهنمای قطعی SEO موبایل 


با این که URL های AMP همه در یک دامنه قرار دارند ، اما سایر ساختارهایی که برای ساخت آنها انتخاب می کنید ، همه برای Google قابل قبول است.

‘از نظر Google من فکر می کنم تنها معیارهایی که برای صفحات AMP بسیار مهم است این است که باید در همان دامنه باشد.

بنابراین اگر آن را در زیر دامنه یا زیر فهرست دارید ، همه چیز کاملاً خوب است. ‘

با وجود این همه پیچیدگی و اهمیت دادن Google به این موضوع ، پس صاحبان سایت باید چه چیزی را انتخاب کنند؟

توصیه مولر به صاحبان سایت این است که با ساختار URL کار کنید که برای راه اندازی فعلی شما بهتر عمل کند.

این بدان معناست که ساختار URL باید دارای چنین ویژگی هایی باشد:

  • ردیابی آسان
  • آسان برای نظارت
  •  نگهداری ساده 
  • سازگار با CMS شما
  • سازگار با سرور شما.

به طور کلی ، برای صفحات مرتبط  با این نوع، توصیه می کنم آنها را به روشی انجام دهید که برای شما بهتر باشد. بنابراین  یعنی  چیزی که ردیابی , نظارت و حفظ آن تنظیم  برای شما آسان است ،  را باید انتخاب کنید. به عنوان مثال اگر برای CMS شما به خوبی کار کند ، یا اگر برای رابط سرور شما خوب کار کند ، آنوقت انتخاب خوبی است. 

اگر به دنبال یک تکنیک بهینه سازی خاص برای آدرس های AMP هستید ، ممکن است از این شانس بی بهره باشید.

az - بهترین اقدامات Google برای ساختار URL صفحات AMP

مولر می گوید هیچ چیز نمی تواند تفاوت زیادی را با URL های AMP ایجاد کند.  آیا یک نوع ترفند Google ای وجود دارد که با توجه به این URL های جایگزین تفاوت بزرگی ایجاد کند؟

یک چیز وجود دارد که صاحبان سایت باید مراقب آن باشند ، اما این چیزی است که برای همه URL ها اعمال می شود. مراقب باشید ساختار URL خود را بیش از حد تغییر ندهید.

در حالت ایده آل شما باید یکی را انتخاب کنید و تا زمانی که ممکن است آن را حفظ کنید. اگر ساختار تغییر یابد ، Google مجبور است همه URL ها را دوباره پردازش کند ، این پتانسیل تأثیرگذاری بر رتبه های منفی را دارد.

نکته دیگری که شما باید با این URL های جایگزین مراقب باشید این است که شما الگوها تغییر ندهید.

بنابراین ، در حالت ایده آل ، اگر چیزی مانند زیر فهرست یا زیر دامنه را انتخاب میکنید ، سعی کنید تا زمانی که می توانید این کار را حفظ کنید. این در هر شرایطی کاملاً یکسان نیست اگر شما URL های اصلی خود را در رابطه با جستجو تغییر دهید ، اما هر زمان URL های خود را به طور کلی تغییر می دهید ، بنابراین ما مجبور هستیم که دوباره پردازش کنیم.

اگر URL های متناوب را که با هر صفحه در سایت شما در ارتباط است تغییر می دهید ، این بدان معنی است که ما باید URL های زیادی را پردازش کنیم تا نوع تنظیم جدید را درک کنیم.

بنابراین اگر می خواهید یک زیر دامنه ، یا زیر فهرست یا پارامترهایی را انتخاب کنید. برای شما بهتر است سعی کنید که این تنظیمات را برای مدت طولانی ایده آل نگه دارید. 

payin site - بهترین اقدامات Google برای ساختار URL صفحات AMP

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.