طراحی سایت

طراحی سایت برای شرکت ها، کسب و کارها، فروشگاه ها، سازمان و ارگان های مختلف و  یا برای خود افراد طراحی می شود تا آن ها را برای اهداف خاص مورد نظرشان در اینترنت مطرح کنند. طراحی سایت به دو روش بدون دانش کدنویسی با سیستم های مدیریت محتوا همچون وردپرس و با دانش کدنویسی بوسیله زبان های برنامه نویسی همچون HTML ، CSS ، Java  برای قسمت Frontend و از PHP ، ASP ، PYTHON ، RUBY برای قسمت Backend استفاده می شود.

طراحی سایت حرفه ای

طراحی سایت حرفه ای با توجه به نیازها و خواسته های مشتریان ایجاد می شود. در شرایط فعلی با توجه به روزافزون شدن رقابت میان کسب و کارها، اهمیت طراحی سایت حرفه ای و حضور در فضای بزرگ و گسترده اینترنت افزایش یافته است. وقتی کاربران به وب سایت شما دسترسی پیدا می کنند، ابتدا سایت شما را می بینند و سعی می کنند از طریق سایت، خود شما را بشناسند.

به لطف فناوری در حال توسعه و به سرعت در حال پیشرفت اینترنت به موازات این فناوری، داشتن یک وب سایت حرفه ای از مهمترین ابزارهای ارتباطی است که امروزه مورد استفاده مخاطبان در فضای گسترده اینترنت قرار گرفته است. این یک بازار بسیار بزرگ و مقرون به صرفه است که مردم و نهادها می توانند در آن به اهداف خود دست یابند.

طراحی سایت

طراحی سایت

عناصر طراحی سایت

در طراحی یک سایت عوامل مهمی دخیل هستند که ما آنها را با عناوین کوتاه در زیر برای شما آورده ایم.

چیدمان: گرافیک و متون مورد استفاده باید ترتیب خاصی داشته باشند. هدف مهم وب سایت ها این است که به کاربران کمک کنند تا در نگاه اول اطلاعات مورد نظر خود را پیدا کنند. این وضعیتی است که طرح متعادل، سازگار بوده و صداقت خود را به ترتیب حفظ می کند.

رنگ: انتخاب رنگ به خواسته و هدف مشتری بستگی دارد؛ این کار با رنگ های ساده سیاه و سفید قابل انجام است اما با استفاده از رنگ های سازگار با وب، می توان شخصیت و مارک شخص یا سازمان را بیان کرد.

گرافیک: برای طراحی سایت می توانید از ابزارهای گرافیکی به صورت آرم، عکس، کلیپ هنری یا آیکون استفاده کنید. از نظر سهولت استفاده نباید خیلی حجم بالایی داشته باشد، باید با محتوای صفحه سایت سازگار باشد و باید به گونه ای مناسب تنظیم شود که تأثیر آن بر سرعت باز شدن صفحه نباشد.

فونت ها: شما می توانید با استفاده از قلم های مختلف، کیفیت طراحی وب سایت را بهبود بخشید. اکثر مرورگرهای وب فقط می توانند قلم های معروف به “فونت امن وب” را به صورت خوانا نمایش دهند، بنابراین مراقبت از کار با قلم های موجود در این گروه بسیار مفید است، که به عنوان یک طراح بسیار مورد قبول است.

محتوا: محتوا و طراحی می توانند برای بهبود پیام سایت از طریق بصری و متن با یکدیگر همکاری کنند. برای غافلگیر کردن خواننده، آن ها باید آنچه را که می خواهند برای تحریک شور و شوق خود در اختیارشان قرار دهند، بنابراین کاربران وقت بیشتری را در سایت می گذرانند. متن نوشتاری که استفاده می کنید باید همیشه مرتبط و مفید باشد. این محتوا باید دارای کلمات کلیدی مرتبط با خدمات یا سرویس های شرکت باشد، برای موتورهای جستجو بهینه شده و از طول مناسب برخوردار باشد.

چرا طراحی سایت مهم است؟

مانند هر تجارتی، شما می توانید بیشترین بهره را از طراحی سایت خود در هنگام انجام این کار توسط متخصصان ببرید. طراحی سایت شامل جزئیات و تخصص بسیاری است. شرکت ها برای معرفی خود به طور مؤثر و داشتن اعتبار در محیط اینترنت به یک طراحی سایت مناسب نیاز دارند. برای رسیدن به مشتریان و کاربران بیشتر باید از طراحی سایت با کیفیت بالا استفاده کنید. اما با افزایش شرایط رقابت در اینترنت، داشتن وب سایت به تنهایی کافی نیست. شما می توانید با یک طراحی سایت حرفه ای که با یک استراتژی خوب تهیه شده است، برنده این رقابت شوید. بنابراین امروزه شرکت ها برای فعالیت های وب سایت خود سرمایه گذاری های جدی انجام می دهند.

ویژگی طراحی سایت با کیفیت چیست؟

 • باید یک ساختار پویا داشته باشد، قابل کنترل باشد
 • باید طراحی دوستانه پسند موتورهای جستجو باشد
 • طراحی وبسایت و محتوا باید هماهنگ باشند
 • باید با تمام قطعنامه های صفحه و اسکنر سازگار باشد
 • کارهای رمزگذاری حرفه ای و نوآورانه باید انجام شود
 • ساختار تعاملی و عملکردی داشته باشد
 • هویت مشتری را به درستی منعکس کند
 • کاربران باید به اطلاعات آسان دسترسی داشته باشند و  آنچه را که به دنبال آن هستند به راحتی پیدا کنند

طراحی سایت

طراحی سایت

اصول اولیه طراحی سایت موفق

طراحی ساده

نیازی به نگرانی نیست که طراحی سایت اینترنتی شما بسیار ساده است، سادگی و دسترسی آسان همیشه به کاربران امکان انتخاب شما را می دهد. از هر چیزی که رنگارنگ و پیچیده باشد باید اجتناب شود. اگر از بیش از یک رنگ استفاده شود، می توان ترکیبی از چندین رنگ را تعیین کرد که با یکدیگر سازگار هستند و کاربرانی که وارد سایت شما می شوند کمتر خسته شوند و وقت بیشتری را در سایت بگذرانند.

کاربر پسند

طراحی وب سایت به همان اندازه اهمیت دارد که دید سایت برای استفاده آسان از آن بسیار مهم است. شما باید از انجام هرکاری که کاربر را به مشکل می اندازد و وقت کاربر را میگیرد خودداری کنید و به عبارتی یک سایت کاربر پسند سایتی است که بدون سردرگمی و به راحتی میتوان اطلاعات مورد نیاز را از آن استخراج کرد. در طراحی این سایت ها عامه مردم را در  نظر میگیرند به همین علت این سایت ها از طراحی پیچیده ای برخوردار نیستند. در حقیقت در طراحی این سایت ها بر روی ساده و آسان بودن سایت تمرکز میکنند تا یک طرح حرفه ای و شلوغ که کاربر طرز استفاده از آن را نداند.

زیبایی و کارآیی ساده و راحت سایت باعث جذب مشتری و برگشت آن ها به سایت می شود. بسیار مهم است که وب سایت ها قابل اعتماد باشند. محتوای نوشته شده در طراحی وب سایت باید به آسانی قابل درک باشد. پیوندهایی که شما استفاده می کنید و دکمه هایی که دسترسی به سایر مطالب سایت را فراهم می کنند باید در مناطق شناخته شده و در دسترس بازدید کنندگان شما قرار بگیرند. همچنین باید  عباراتی که استفاده می کنید قابل درک باشد.

محتوای مناسب:

با ارائه اطلاعاتی که می خواهید در وب سایت خود به صورت دقیق و قابل فهم ارائه دهید، استفاده از کلیه موارد بصری باعث غنای سایت شما به عنوان محتوا می شود. بازدید کنندگان سایت شما قادر به دستیابی به اطلاعات مورد نظر خود خواهند بود و زمان ماندگاری طولانی تری را برای سایت شما به ثبت خواهند رساند، در نتیجه گوگل نسبت به سایر وبسایت های مشابه به شما امتیاز بیشتری خواهد داد. به علاوه تمام این دلایل، محتوای مناسب و تصاویر با کیفیت نیز به شما کمک می کند.

طراحی سایت واکنشگرا

با توسعه فن آوری، مفهوم ساختار صفحات اینترنت و طراحی وب تغییر کرده است. طراحان وب اکنون به اجبار سعی در ایجاد طرح هایی دارند که برای همه وضوح صفحه و اندازه های استفاده شده در بازار هموار باشد. طراحی سایت واکنشگرا، به این معنی است که وقتی کاربر با هر وسیله ای مانند کامپیوتر، لپ تاپ، تبلت و موبایل وارد وب سایت شما میشود، عناصر داخل سایت مانند متن و تصاویر با توجه به عرض صفحه دستگاه کاربر تغییر اندازه دهند و متناسب با اندازه دستگاه کاربر شوند.

چون معمولا بازدید کننده هایی که با استفاده از دستگاه های تلفن همراه وارد وب سایت می شوند اغلب در مشاهده و مرور سایت مشکل دارند، اگر سایت مورد بازدید یک سایت واکنشگرا یا نباشد و کاربران نتوانند منطقه مورد نظر برای مطالعه را مشاهده کنند حتی با وجود بزرگنمایی هم در استفاده از سایت با مشکل رو به رو شوند، هرچه تا الان تلاش کرده بودید بی نتیجه خواهد ماند. برای جلوگیری از از دست رفتن بازدید کنندگان به دلیل مشکلات نمایش و عدم قرار گرفتن عناصر سایت در موقعیت های درست، باید یک طراحی سایت واکنشگرا داشته باشید.

مزایای یک سایت چیست؟

 • این امکان را به شما می دهد تا سطح ملی و بین المللی خود را ارتقا دهید.
 • امکان دسترسی مستقیم به مشتریان بالقوه و مخاطبان هدف شما را فراهم می کند.
 • راهی آسان برای برقراری ارتباط با مشتریان است.
 • تبلیغات و فروش محصول آنلاین را ارائه می دهد.
 • هزینه های کاغذ، کارت پستال و چاپ بنر دیگر لازم نیست.
 • تصویری از شرکتی را به شما می دهد که از زمان و فناوری فعلی پیروی می کند.
 • محصولات و خدمات شما را به مدت 365 روز و 24 ساعت به جهان معرفی می کند.
 • کمک می کند تا شرکت شما از نظر مشتریان و سایر افراد ارزش کسب کند.
 • تضمین می کند که شرکت شما از این فناوری عقب نماند.
 • مقرون به صرفه ترین ابزار تبلیغاتی.
 • Google آن را دوست دارد.

طراحی وب سازگار با تلفن همراه، طراحی وب با سرعت بالا، وب سایت هایی که کاربران زمان بیشتری را در آن ها می گذرانند، محتوای اصلی و تصاویر اصلی دارند، می توانند در موتورهای جستجو رتبه بالاتری داشته باشند. البته در بهینه سازی موتور جستجو عوامل زیادی وجود دارد که برای اطلاع از آن ها می توانید از سرویس حرفه ای بهینه سازی که شرکت طراحی سایت تبریز ارائه می دهد استفاده نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.